T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ALPU - Fahrettin Kerim Gökay Ortaokulu

Haberler

Kas

Okulumuz Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Elif ACAR, öğrenciler için EBA panosu hazırlamıştır. Öğretmenimize teşekkür ediyoruz. 

Kas

"Okuma Halkası"projesi için Kasım ayının başında kitaplarımızı aldık ve okumaya başladık. İlk toplantıyı bugün yaptık. Herkes kitaptaki beğendiği ve dikkatini çeken önemli gördüğü yerleri birbiriyle paylaştı. Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. 

Kas

10 Kasım Atatürk´ü Anma Programı okulumuz öğretmenleri Sibel ŞAHİN ve Elif ACAR yönetiminde gerçekleştirildi. Programda Öğrencimiz Sinem İNCE şiir okudu, Sibel ŞAHİN yönetimde 7/B sınıfı öğrencileri oratoryo, Elif ACAR yönetimindeki 7/A sınıfı öğrencileri koro gösterisini yaptılar. Ayrıca programda ATA´mızın sevdiği "SELANİK TÜRKÜSÜ" dinletildi. ATA´ya özlem adlı mektup yarışmasını 7/B sınıfı öğrencimiz Pınar AKINCI kazandı. Öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz. 

ATAM tam 137 yaşında....

Kas

 Okulumuza "Görme Engelliler Derneği"nden gelen bir ekip okul bahçesinde öğrencilerimize konser verdi. Kendi getirdikleri enstrümanlarla çeşitli şarklar söyleyerek öğrencileri çoşturdular. Eğleceli dakikalar yaşandı. Öğrencilerimiz şarkılar eşliğinde oynadılar.

Kas

OKULUMUZDA DEMOKRATİK SEÇİM YÖNTEMİYLE "OKUL MECLİS BAŞKANI" SEÇİLDİ. OKUL MÜDÜRESİ AYŞE KAPTAN, TEKNOLOJİ VE TASARIM ÖĞRETMENİ MELEK AVCI VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ ELİF ACAR GÖZETİMİNDE BÜTÜN ÖĞRENCİLER TEKER TEKER OYLARINI KULLANDILAR. HER SINIFTAN BİRER ADAY GÖSTERİLMİŞTİ. SEÇİM SONUCUNDA EN ÇOK OYU 8/B SINIFINDAKİ ÖĞRENCİMİZ EMİR GÖCECİ ALARAK "OKUL MECLİS BAŞKANI" OLDU. ÖĞRENCİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ. 

Ekm

Fahrettin Kerim Gökay Ortaokulu olarak ilçede düzenlenen "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı" nı hazırladık. Öğretmenimiz Elif ATASEVEN SERTKAYA önderliğinde 7/B sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu "oratoryo" gösterisi, Öğretmenimiz Elif ACAR ve Melek AVCI önderliğinde 7/A sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Koro" dinletisi ve Melike Burcu ARIMAN önderliğinde öğrencilerin hazırlamış olduğu "dans" gösterisi programda sunuldu. Öğrencilerimizden Sinem İNCE ve Ayşe Sude ÇETİNKAYA şiirlerini okudular. Tören çoskuyla kutlandı.

Cumhuriyetimiz 95 yaşında... 

Ekm

İlçe çapında yapılan "Satranç Turnuvası"nda okulumuza birincilik kazandıran öğrencimiz Berat KABADAYI oldu. Öğrencimizi Tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. 

Ekm

Fahrettin Kerim Gökay Ortaokulu olarak ilçemizde yapılan "Satranç Turnuvası" na ev sahipliği yaptık. Turnuva için ilçe çapındaki bütün okullardan seçilen öğrenciler ve öğretmenler okulumuza geldiler. Ayrıca İlçe Kaymakamı Sayın Ömer ÖZBAY ve Şube Müdürü Sayın Mehmet BAYRAKTAR da turnuvayı izlemek için okulumuza teşrif ettiler. Öğrenciler satranç turnuvasında kıyasıya mücadele ederken öğretmenlerde heyecan içinde beklediler. 

Ekm

8. Sınıf velileri ile toplantı yapıldı. Toplantıya okul müdürü ve 8. sınıfın dersine giren öğretmenler katıldı. Toplantıda öğrencilerin genel durumları hakkında bilgiler verildi. Çalışma tarzlarından, sınıf içindeki performanslarından ve sene sonu yapılacak olan sınavdan bahsedilerek öğretmen-veli işbirliği vurgusu yapıldı. Toplantıya katılan öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Biz bir aileyiz...

Ekm

Okulumuz Fen Bilimleri Öğretmeni Ayşe TOSUN´un öğrencileriyle beraber yapmış olduğu ´"Ay´ın Evreleri" adlı etkinliği, öğretmenimize teşekkür ediyoruz. 

Ekm

Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sibel ŞAHİN´in öğrencileriyle beraber yapmış olduğu Münazara etkinliği ile Kitle İletişim Araçlarının Yararları ve Zararları konusu tartışıldı. Öğretmenimize teşekkür ediyoruz. 

Ekm

Okulumuz Fen Bilimleri Öğretmeni Ayşe TOSUN´un öğrencileriyle beraber yapmış olduğu ´Sputnik1´ adlı etkinliği, öğretmenimize teşekkür ediyoruz. 

Ekm

Okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sibel ŞAHİN´in 7. sınıf öğrencileriyle beraber yapmış olduğu "Kitle İletişim Araçlarının Yararları ve Zararları" adlı münazara çalışmasından renkli görüntüler. Öğretmenimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin çalışmalarını tebrik ediyoruz.  

Ekm

Okulumuz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Elif Acar´ın 7.sınıf öğrencileriyle beraber Kodlama yapısının daha iyi öğrenilebilmesi adına yapmış olduğu "Bulmaca" etkinliği. Öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

Ekm

Yeni Eğitim Öğretim yılı için branş öğretmenleri girdikleri bütün sınıflarda seviye tespit sınavları uyguladı. Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.